Cześć!

Nazywam się Dorota. Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi, twórczynią Asana Cards i marki Asana Creatives. 

Marka Asana Creatives to połączenie holistycznego podejścia do życia, pasji do jogi oraz dbania o harmonię i równowagę pomiędzy ciałem, duszą i umysłem.

Przez ostatnie 4 lata mieszkałam w Meksyku, gdzie uczyłam jogi i poznawałam eklektyczną kulturę Majów oraz piękno półwyspu Jukatańskiego. Tam właśnie narodził się pomysł na Asana Cards. Zależało mi na tym, aby karty były narzędziem do pogłębiania samodzielnej praktyki jogi z naciskiem na odłączenie się od świata technologii, w myśl idei “disconnect to reconnect”. 

Joga towarzyszy mi od wielu lat i już od dawna jest czymś czymś więcej niż tylko praktyką asan. Pokonałam długą drogę do samoakceptacji i samoświadomości, ale przede wszystkim wróciłam do domu, do sanktuarium, do samej siebie. Nauczyłam się świadomie oddychać i uważnie słuchać swojego ciała. Zaczęłam poznawać techniki samoregulacji i dostosowywać asany do moich potrzeb.

Czuję ogromną wdzięczność mogąc dzielić się praktyką jogi z innymi, nie tylko w sferze fizycznej, ale przede wszystkim na płaszczyźnie duchowej. 

Uważam, że dzięki jodze możemy zobaczyć kim naprawdę jesteśmy. Poprzez praktykę asan nie tylko uwalniamy skumulowane napięcia, które nagromadziły się w naszym ciele, ale przede wszystkim osiągamy spokój, harmonię i połączenie ciała, duszy i umysłu.

Uświadamiamy sobie, że tak naprawdę najważniejsze jest to, co jest tu i teraz, a nie to, co się stało wczoraj czy to, co się stanie jutro. Uczymy się surfować po życiowych falach i akceptować przypływy i odpływy, które są kwintesencją naszej natury. Odnajdujemy pełnię życia.

 

“Joga nie sprawia, że uciekamy od rzeczywistości i codziennych obowiązków. Przeciwnie – pozwala nam mocno, śmiało i zdecydowanie postawić stopy na ziemi, na praktycznym gruncie doświadczenia. Nie uciekamy od życia, my wracamy do życia, które wcześniej porzuciliśmy w złudnej nadziei na coś lepszego.”

Donna Farhi – “Sztuka życia”